Forum Amilo zaprasza

Forum o informatyce

Ogłoszenie

.::Witamy na naszym forum i zapraszamy serdecznie do rejestracji::.

  • Index
  •  » ADSL
  •  » Konfiguracja sieci DSL w WLAN-ie

#1 2008-04-01 16:48:10

admin

Administrator

2274656
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 33
Punktów :   

Konfiguracja sieci DSL w WLAN-ie

Konfiguracja sieci DSL w WLAN-ie

--------------------------------------------------------------------------------

Witam!

Mam pewien problem. Jestem nowym użytkownikiem Linuxa Ubuntu 7.10 .
Chciałbym się od was dowiedzieć, jak skonfigurować pewien sieciowy ewenement (jak mi się wydaje), którym jest mój dostęp do internetu.

Postaram się przybliżyć strukturę tej sieci.

Na kilka miejscowości w mojej okolicy jest rozciągnięta sieć WLAN (wireless LAN , Wi-Fi), założona przez pewnego gościa. Ten gość ma podpisaną umowę z TP i przez jakiś komputer w sieci (serwer), rozdziela na wszystkich sieć DSL (PPPoE).
Adresy są przydzielane automatycznie.
W Windowsie wygląda to tak, że podłączam się do owej sieci (tą już w linuxie skonfigurowałem), a potem uruchamiam to połączenie PPPoE, jak normalnego dial-up'a.

Jak więc ustawić to w linuxie tak, żeby połączyć się z DSL-em pośrednio poprzez jakiśtam komputer w sieci Wi-Fi.

--------------------------------------------------------------------------------
























Musisz doinstalować pppoe
Domyślna instalacja go nie zawiera.

# apt-get install pppoe pppoeconf
# pppoeconf
__________________
Trwa ładowanie podpisu
[||||||||||||||75%|||||||-----]

















Tytuł zmieniony.
Z tym przypadkiem już sobie poradziłem.
A zrobiłem tak:
Uruchomiłem terminal,
sprawdziłem jakie mam dostępne urządzenia poleceniem

Kod:
iwconfiginteresował mnie interfejs wlan0, więc ustawiłem go zgodnie z moim dostawcą sieci LAN poleceniami:

Kod:
sudo iwconfig wlan0 mode managed //żeby ustawić sieć infrastrukturalną
sudo iwconfig wlan0 channel 4 //kanał na którym operuje sieć
sudo iwconfig wlan0 essid XXX //klucz/nazwa sieci zamiast X-ów podajemy nazwęw taki oto sposób podłączamy się do sieci (choć system nic nie pokazuje na pasku)

następnie skonfigurowałem połączenie PPPoE poleceniem:

Kod:
sudo pppoeconfi postępowałem zgodnie z podanymi tam instrukcjami wpisując swoje hasło i login.
Na końcu uruchomiłem ponownie komputer i podłączyłem się do sieci, już nie pamiętam jakim poleceniem
[solved]

Offline

 
  • Index
  •  » ADSL
  •  » Konfiguracja sieci DSL w WLAN-ie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zdhbratnieslowo.pun.pl www.tirrok1.pun.pl www.bbteam.pun.pl www.gornictwo.pun.pl www.kuchniappdladzieci.pun.pl